{phocagallery view=category|categoryid=83|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Dnia 18 lutego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach odbył się już po raz czternasty Otwarty Szachowy Turniej Kopernikowski. Przybyło ponad 90 osób z różnych województw, po to aby uczcić urodziny patrona naszej szkoły poprzez uczciwą walkę na szachownicach. Organizatorzy zapewnili atrakcyjne nagrody finansowe w turnieju Open, gdzie zagrało 27 seniorów, oraz puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dla juniorów. W tym roku przygotowano również poczęstunek dla wszystkich dzieci, które wzięły udział w turnieju. Patronat honorowy nad turniejem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, natomiast nagrody ufundowali: Urząd Gminy w Kartuzach, Starostwo Powiatowe w Kartuzach, Urząd Marszałkowski, Jacek Wroński oraz Marek Theus sklep „Sam 34” Gdańsk. Otwarcia turnieju dokonała burmistrz Gminy Kartuzy Mirosława Lehman w obecności Radnej Sejmiku Województwa Pomorskiego Danuty Rek, Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach st. bryg. inż. Edmunda Kwidzińskiego oraz organizatorów – działaczy UKS „Mat” i SP2 Kartuzy.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Turniej Open:

 1. Piotr Bieluszewski Elbląg
 2. Tomasz Kotłowski Ormuzd Kartuzy
 3. Lech Karczyński Gdańsk
 4. Jan Myzyk UKS Ósemka Chojnice

Dziewczęta do lat 16:

 1. Aleksandra Szlas UKS Korona Gdańsk

Chłopcy do lat 16:

 1. Piotr Fic Ormuzd Kartuzy
 2. Szymon Sosnowski UKS Mat Kartuzy
 3. Dawid Brzozowski Ormuzd Kartuzy
 4. Marcin Borowicz Ormuzd Kartuzy

Dziewczęta do lat 13:

 1. Katarzyna Zalewska UKS SP11 Skoczek Tczew
 2. Julia Karczewska SP1 Kartuzy
 3. Amelia Kossakowska Ormuzd Kartuzy
 4. Monika Riegel Żukowo

Chłopcy do lat 13:

 1. Mateusz Lipiak UKS Tczew
 2. Artur Szymański UKS Mat Kartuzy
 3. Adrian Łaś UKS SP11 Skoczek Tczew
 4. Dawid Witko TKKF Rzemyk Tczew

Dziewczęta do lat 10:

 1. Ewa Zalewska UKS SP11 Skoczek Tczew
 2. Beata Beyer UKS Mat Kartuzy
 3. Paulina Myszk UKS Mat Kartuzy
 4. Izabela Lejkowska UKS Mat Kartuzy

Chłopcy do lat 10:

 1. Jakub Janta – Lipiński Bytów
 2. Olgierd Skromak UKS Korona Gdańsk
 3. Jakub Banach UKS Korona Gdańsk
 4. Paweł Raczyński UKS Mat Kartuzy

Dziewczęta do lat 8:

 1. Klaudia Merchel UKS Mat Kartuzy
 2. Agnieszka Król UKS Mat Kartuzy

Chłopcy do lat 8:

 1. Jakub Drywa Kartuzy
 2. Karol Banach UKS Korona Gdańsk
 3. Tymon Dera Kartuzy
 4. Paweł Kardas TKKF Rzemyk Gdańsk

Zuzanna Cybula