{phocagallery view=category|categoryid=81|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

2 lutego 2012 r. uczniowie kl. IVa i Ib udali się na ciekawe zajęcia do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie mieli możliwość rozpoznawania zwierząt żyjących w naszych lasach. Umieszczali również rośliny i zwierzęta w określonych warstwach lasu - na specjalnie przygotowanych planszach. Prowadząca przedstawiła w ciekawej formie prezentację multimedialną dotyczącą Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach przeprowadzili ważną dla naszych uczniów pogadankę na temat „Bezpieczeństwa na lodzie”.

Na koniec uczniowie wzięli udział w ciekawych konkursach przygotowanych przez organizatorów. Najmłodszym najbardziej podobały się kolorowanki z naklejkami, a czwartoklasistom kalambury związane z przysłowiami o zwierzętach i przyrodzie. Wszyscy otrzymali upominki: długopisy, linijki, breloczki, smycze i zakładki.

Takie zajęcia warte są kontynuowania.