{phocagallery view=category|categoryid=79|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}
We wtorek 17 stycznia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim odbył się XI Przegląd Jasełek i Widowisk Obrzędowych. Udział wzięli w nim nasi młodzi aktorzy z zespołu teatralnego „Świetliki”. Konkurs, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe, odbył się w pięciu kategoriach wiekowych. „Świetliki” rywalizowały z 9 zespołami z klas I - III. Każdy z zespołów przedstawił ciekawy spektakl, reprezentował bardzo wysoki poziom, a widowiska zaskakiwały piękną scenografią, pomysłowością rozwiązań scenicznych, tematyką i niezwykłym wykorzystaniem jasełkowych motywów. Zmagania grup teatralnych oceniało jury uwzględniając zgodność z tradycją, autentyczność tekstów, dobór kostiumów i rekwizytów, muzykę oraz ogólny wyraz artystyczny. „Świetliki” przedstawiając jasełka pt: „Je taczi dzéń” zajęły III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Uczestniczenie w przeglądzie jasełek dostarczyło naszym małym aktorom wielu wrażeń oraz pozwoliło im zdobyć nowe doświadczenie i porównać swoje umiejętności z innymi uczniami. Gratulujemy zespołowi i jego opiekunce.