{phocagallery view=category|categoryid=70|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Okres świąteczny to czas radości, ale też zadumy i przemyśleń. Od wielu lat w naszej szkole istnieje tradycja wystawiania jasełek. Wprowadzają one zarówno widzów jak i aktorów w tajemniczy nastrój tych niezwykłych świąt. „Je taczi dzéń…” to tytuł tegorocznej inscenizacji bożonarodzeniowej. Tym razem młodsza grupa zespołu teatralnego „Świetliki” (uczniowie klasy III b) w doskonały sposób przedstawiła historię narodzin Jezusa. Choć tematyka jest wciąż ta sama, jednak co roku jasełka mają inną oprawę, przesłanie i scenariusz. Przedstawienie oparte na motywach baśni Andersena „Dziewczynka z zapałkami” uzmysłowiło nam, że nie bogactwo, ale miłość do drugiego człowieka, dzielenie się z innymi to wartości, które w życiu pomagają. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii perfekcyjnie wystąpili na scenie. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje trudne, napisane w języku kaszubskim, role. Poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Jasełka wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca licznej publiczności. Zaprezentowali się uczniom i pracownikom szkoły, a ponadto otworzyli swe małe serduszka dla ludzi starszych – członków Spółdzielni Mieszkaniowej oraz mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Kobysewie. Poprzez występy dzieci uczą się dawać innym radość i miłość.

Za tak wspaniały, który był iście balsamem dla duszy, widzowie: rodzice, nauczyciele zaproszeni goście a także uczniowie, podziękowali gromkimi brawami, a nawet owacjami. Brawo! Dziękujemy.