{phocagallery view=category|categoryid=56|limitstart=3|limitcount=5|pluginlink=1}

W środę tj. 12 października 2011 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach oficjalnie pożegnaliśmy wieloletnią Panią Dyrektor Danutę Rek. Społeczność szkolna, nauczyciele, pracownicy szkoły wyrazili swoją wdzięczność za 13-letnie sprawowanie rządów nad szkołą.

W czwartek świętowaliśmy dalej. Dzień Samorządności to dzień, na który uczniowie czekają już od września. To tradycja, że w Dniu Nauczyciela uczniowie mogą wcielić się w rolę nauczycieli i pracowników szkoły. Dzień zaczął się apelem, na którym nastąpiło przekazanie przez Panią Dyrektor władzy uczniom. W przepięknych kolorowych strojach, upodabniając się do wybranych nauczycieli, pracowników przyjęli powierzone im obowiązki. Ślubowali prowadzić głośne i zabawne lekcje, być wyrozumiałym nauczycielem, stawiać dużo jedynek i nie zadawać zadań domowych.

Nad porządkiem w szkole czuwała Zuzanna Kopacz, to ona zastępowała obecną Panią Dyrektor Danutę Milewczyk. Lekcje były ciekawe a jednocześnie atmosfera spowodowała, że uczniowie chętnie wykonywali polecenia swych nowych nauczycieli. Należy dodać, że taka zamiana obowiązków umożliwia uczniom poznanie specyfiki tego zawodu, uczy odpowiedzialności, sprawiedliwości w ocenie i kreatywności.