{phocagallery view=category|categoryid=54|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Uczniowie uczący się języka kaszubskiego 8 października br. odwiedzili ciekawe zakątki Kaszub – kompleks „Kaszubskie Oko” w Gniewinie i skansen w Nadolu. Nie lada wyczynem było wejście na platformę widokową (36 m), gdyż trzeba było pokonać 212 stopni. Z platformy wieży widokowej im. Jana Pawła II znajdującej się 150 m n.p.m. ukazały się wspaniałe widoki – farma wiatrowa, elektrownia wodna Żarnowiec, tafla jeziora Żarnowieckiego. Wielką frajdą był plac zabaw i modele dinozaurów na terenie kompleksu „Kaszubskie Oko”. Skansen w Nadolu przeniósł wszystkich do XIX wieku. Znajdująca się tam Zagroda Gburska i Rybacka pozwoliła wszystkim szczegółowo poznać warunki życia i pracy tradycyjnej kaszubskiej rodziny. Na długo w pamięci dzieci i rodziców pozostanie nietypowa lekcja j. kaszubskiego.