Szymon Sosnowski, Artur Szymański oraz Mieszko Ostrowski wywalczyli awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów w szachach. To efekt dobrej postawy podopiecznych Uczniowskiego Klubu Sportowego "Mat" Kartuzy w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego. Zawody rozegrano w miniony weekend w Tczewie. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie, gromadząc najlepszych młodych miłośników "królewskiej gry" z całego Pomorza. Stawką rywalizacji był natomiast awans do rozgrywek strefowych, a więc półfinału Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

O miejsce na tym etapie walczyła również kilkuosobowa reprezentacja ekipy UKS Mat, działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Start ten udał się wyjątkowo dobrze, jako że nasi młodzi szachiści wrócili do domów z trzema nominacjami do udziału w półfinałach. W kat. do lat 13 Szymon Sosnowski zajął trzecie miejsce. Wśród 11-latków Artur Szymański był szósty, a Mieszko Ostrowski siódmy. Z dobrej strony, choć już bez awansu pokazali się także Maksymilian Zarach (9 lat) i Jakub Kwidziński (11 lat). W sumie w tczewskim turnieju wystartowało 74 szachistów.