{phocagallery view=category|categoryid=36|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}
Swego nie znacie, a cudze chwalicie. Klasy szóste oraz jedna z klas czwartych chcąc uniknąć takiego stwierdzenia, wybrały się pod opieką wychowawców w głąb Kaszub. Pierwszym punktem, zaplanowanej wycieczki były Zakłady Porcelany w Lubianie. Tam uczniowie zostali oprowadzeni po salach produkcyjnych, dzięki czemu mogli z bliska przyjrzeć się w jaki sposób powstaje porcelana (talerze, kubki itp.). Po chwilach pełnych udaliśmy się do miejsca, które przeniosło nas myślami w XVII w. Tym miejscem był dworek w Będominie, w którym urodził się znany Polak, późniejszy autor hymnu narodowego – Józef Wybicki. Atmosfera panująca w dworku, meble z tamtych czasów, wystrój wpłynęły na wyobraźnię naszych uczniów. To była wspaniała lekcja nie tylko historii, ale także szacunku dla pracy innych i poszerzania wiedzy ogólnej. Pełni uśmiechu, zadowolenia i drobnych upominków powróciliśmy do naszej szkoły, wiedząc jak właściwie brzmią słowa hymnu narodowego.