Jak co roku, włączyliśmy się w akcję promującą sprzątanie naszej planety. Wcześniej został ustalony harmonogram terenów dla poszczególnych klas. Sprzątali wszyscy uczniowie, począwszy od klas „0” do VI. W tym roku rozpoczęliśmy od ekologicznego przedstawienia przygotowanego przez szkolny zespół teatralny „Teatromani”.  „Kongresem Smogów”, bo taki tytuł był inscenizacji, młodzież została zachęcona do sprzątania Ziemi. Celem przewodnim „sztuki” było uświadomienie dzieciom, że jeżeli od najmłodszych lat nie będą dbać o środowisko, to fauna i flora będzie miała problemy, których być może nie da się odtworzyć. Cieszymy się, że biorąc udział w tego typu przedsięwzięciach, nasze dzieci uczą się szacunku do przyrody i chociaż w minimalnym stopniu przyczyniamy się do ratowania naszego środowiska. Jest to wspaniała lekcja przyrody i patriotyzmu.