12 lutego uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły- Mikołaja Kopernika,Dzień Patrona  to święto, które pojawiło się w szkolnym kalendarzu w 1973 roku. Obchodzimy je, aby uczcić kolejna rocznicę urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Uroczystą  akademię rozpoczęła pani  dyrektor - mgr Danuta Rek od powitania  przedstawicieli władz samorządowych i oświatowych: pani Elżbiety Rejter, pana Jerzego Pobłockiego oraz pana Stanisława Markowskiego- przedstawiciela Rady Rodziców.Pani dyrektor podsumowała również pracę uczniów w I semestrze roku szkolnego 2009/2010 i uhonorowała  uczniów wzorowych, którym gratulacje złożyli zaproszeni goście, życząc im jednocześnie kolejnych sukcesów na miarę patrona szkoły.

Uczniowieklas piątych pod opieką wychowawców: Małgorzaty Badowicz , Katarzyny Milewczyk, Joanny Radomskiej oraz pomocy Joanny Lisińskiej w formie krótkich inscenizacji, przeplatanych piosenkami w wykonaniu solistów oraz chóru szkolnego,przedstawili nam bliżej sylwetkę Mikołaja Kopernika. Część artystyczną zakończył krótki pokaz multimedialny, przypominający najważniejsze fakty i miejsca z biografii Mikołaja Kopernika. Nie mogło również zabraknąć premierowego w tym roku szkolnym występu  znacznie odmłodzonego Kaszubskiego Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Słunôszka’’.

Następna część uroczystości to tradycyjnie już od dziewięciu lat Konkurs Wiedzy o Życiu    i Działalności Mikołaja Kopernika przygotowany przez panią Hannę Grzenkowską . W miłej atmosferze po równej i zaciętej rywalizacji nieco lepsi od reprezentacji Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Kazimierza w Kartuzach, okazali się gospodarze. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe - maskotki. Do sprawdzenia swojej wiedzy o naszym patronie, wielkim Polaku i astronomie  w formie zabawy zapraszamy za rok.