17 grudnia uczniowie klas V b i c oraz IV b pod opieka wychowawców pojechały na spotkanie ze Świętym Mikołajem do Przywidza.
Na początku obejrzeliśmy szopkę ze zwierzętami, w której był osiołek Gucio, kózka Fruzia i dwie owieczki. Bardzo sympatyczne zwierzątka. Później zajrzeliśmy do namiotu o nazwie kota. Tam elf Sylwia opowiadała nam o Laponii ,o jej mieszkańcach Lapończykach i o Świętym Mikołaju. Następnie udaliśmy się do domu Świętego Mikołaja. W sali kinowej obejrzeliśmy film o tworzeniu, zdobieniu bombek świątecznych śpiewaliśmy różne kolędy. Potem weszliśmy do warsztatu elfów, zdobiliśmy bombki świąteczne oraz robiliśmy elfickie stroiki. Wstąpiliśmy też do świątecznego sklepiku, gdzie kupiliśmy pamiątki. Następnie weszliśmy do biura Świętego Mikołaja, Mikołaj zrobił nam krotki test i pytał, co chcielibyśmy dostać pod choinkę. A później, to było niesamowite, przebyliśmy drogę jaką Mikołaj musiał przebyć, by dotrzeć do naszych domów, po prostu zaliczyliśmy przechodzenie przez komin. Potem elf Sylwia, nasz przewodnik, pokazywała nam różne bombki niedokończone, sanie Świętego Mikołaja, niewielki projekt Kościoła Mariackiego oraz replikę Mikołaja.
Wielu uczniom spodobało się zdobienie bombek różnymi wzorkami oraz robienie elfickich stroików. Największe wrażenie zrobiło samo spotkanie ze Świętym Mikołajem i opowiadanie o swoich wymarzonych prezentach. Dzień był bardzo wyjątkowym przeżyciem dla wielu z nas i nauczycieli. Dzięki tej wycieczce może niektórzy znów uwierzą w Mikołaja, albo może będą chętnie tworzyć własne ozdoby choinkowe na święta. Teraz już przecież wiedzą, jak to robić.