W dniu 9 grudnia 2009 roku, w naszej szkole, gościliśmy zespół wokalno-instrumentalny „Promyki”. Osoby niepełnosprawne należące do zespołu, są podopiecznymi Ośrodka Adaptacyjnego, prowadzonego przez Gdyńskie Integracyjne Stowarzyszenie „Promyk”.
Od ośmiu lat zespół „Promyki” wchodzi w skład: „Pierwszej Europejskiej Kolorowej Orkiestry”, która ma siedzibę w Holandii, a zrzesza muzyków niepełnosprawnych, pochodzących z 8 krajów Unii Europejskiej. Corocznie odbywają się wielkie koncerty finałowe „Kolorowej Orkiestry”
w poszczególnych krajach wchodzących w skład „FECO” (skrót od nazwy w jęz. angielskim).
Kierownikiem zespołu „Promyki” jest p. Sławomir Matuszak.
Zespół „Promyki”, który przyjechał na zaproszenie naszego katechety p. Przemka, przedstawił prezentację multimedialną o działalności Stowarzyszenia i „Kolorowej Orkiestry” oraz wykonał kilka utworów z różnych gatunków muzyki. Nasi uczniowie przejęci niecodziennym spotkaniem byli bardzo zaangażowani i wykazali się piękną postawą – nie tylko nagradzali gromkimi brawami wspaniałe wykonania utworów, ale potrafili z radością, a jednocześnie z taktem przyjąć naszych gości i ich opiekunów.
Po zakończeniu koncertu muzycy z opiekunami: p. Sławkiem i p. Piotrem zostali podjęci kawą i ciastkami.