Uczniowie zajęć matematyczno - technicznych "Matmoklubik" odbywających się w ramach projektu "Wczesne wyrównywanie szans edukacyjnych przepustką do sukcesu uczniów gminy Kartuzy" 18 listopada 2009r. udali się z wizytą do firmy komputerowej "DARCOM" w Kartuzach.Poznali historię jej powstania, specyfikę pracy. Rozszerzali swoją wiedzę na temat budowy jednostki centralnej, sposobów jej ulepszania poprzez dodawanie kości z pamięcią RAM,dołączanie do niej dodatkowych elementów np. dysków,nagrywarki. Poznali różnice w sposobie składania komputerów, w zależności od tego kim jest odbiorca (dziecko, biznesmen). Odbyła się dyskusja na temat anonimowości w sieci, stosowania Netykiety, odpowiedzialności karnej za informacje umieszczane w Internecie.Uczniowie poznali nowe systemy operacyjne,w szczególności system Windows 7 oraz nowinki związane ze światem komputerów. Na koniec uczestnicy mieli możliwość pracy z komputerem dotykowym. Dla każdego było to bardzo interesujące, ale okazało się, że poruszanie się po monitorze za pomocą dotyku nie jest takie proste, to po prostu kolejny gadżet w świecie komputerów.