Dnia 10 listopada uczniowie klas VI uświetnili swoim występem obchody Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci zaprezentowały program artystyczny pod tytułem „Nasze drogi do niepodległości”, który składał się z wierszy i piosenek patriotycznych. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. Hanny Grzenkowskiej. Stroną muzyczną zajęła się p. Joanna Ilisińska.Przedstawione przez uczniów widowisko, którego mottem było hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna”, w piękny i artystyczny sposób ukazało ważne chwile z historii naszej Ojczyzny, było swoistą lekcją historii. Podczas szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości mieliśmy zaszczyt gościć kombatantów: Władysława Kostuch, Czesława Brzezińskiego, Stefanię Brzezińską, Irenę Zarach, Agnieszkę Frasz, Leona Brylowskiego. Uroczystość zaszczycił też swoją obecnością przewodniczący Rady Gminy pan Jerzy Pobłocki, ks. proboszcz Piotr Krupiński, przedstawiciele Rady Rodziców pan Jan Mazur i Stanisław Markowski oraz wielki Przyjaciel Szkoły pan Franciszek Ilisiński. Pan Władysław Kostuch i pan Jerzy Pobłocki w krótkiej wystąpieniu zwrócili uczniom uwagę na bezcenną wartość wolności Polski. W dniu 11 listopada przedstawiciele naszej szkoły z Pocztem Sztandarowym wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Polski delegacja Samorządu Szkolnego z panią dyrektor Danutą Rek na czele złożyła wiązankę kwiatów.