W ramach szkolnego programu profilaktycznego "Świat pełen zagrożeń", w dniu 6 listopada gościliśmy w szkole aktorów teatru "Maska" z Krakowa, z którym współpracujemy od wielu lat. Dla uczniów klas 0 - III przedstawiono spektakl pt. "Bezpieczna wyspa", dla uczniów klas IV - VI "Czy mam prawo do...?". W bardzo przystępny i humorystyczny sposób ukazano uczniom:- zagadnienie bezpieczeństwa, które uczy najmłodszych co wolno, w jakich sytuacjach powinni być ostrożni, co jest zakazane- prawa człowieka- problem przemocy w rodzinieAktorzy poprzez grę na żywo i utrzymanie interaktywnego charakteru spektaklu, umożliwiającego udział uczniów w widowisku, wyzwalają w nich emocje. Dzięki temu ta forma przekazu jest bardziej efektywna niż pogadanki. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne spektakle.