Od kilku lat 13 października dla uczniów naszej szkoły to ważny dzień, nie tylko z uwagi na zbliżające się święta Komisji Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie przejmują władze w szkole i wykazują się umiejętnościami organizacji i zarządzania. I tym razem samorząd uczniowski doskonale wywiązał się z trudnego zadania. Uroczystość rozpoczął apel, na którym pani dyrektor ochoczo przekazała władzę przewodniczącej Oliwi Gliwa, wręczając jej symbol władzy – klucz do szkoły. Nowa pani dyrektor przedstawiła braci uczniowskiej bardzo odmłodzone grono pedagogiczne i nowych pracowników obsługi. No i wszyscy wzięli się do pracy. Uczniowie starali się nie tylko godnie zastąpić nauczycieli i pracowników szkoły, ale również podkreślić ich osobowość odpowiednio dobranych strojem i sposobem zachowania. Wszyscy świetnie się bawili uczniowie, nauczyciele, którzy wcielili się w uczniów, szczególnie zaś nasi nowi nauczyciele i pracownicy obsługi, którzy z wielkim zapałem do pracy, dokonania zmian snuli się po szkole.Jak się okazało występowanie w nowych rolach nie było takie proste! Uczniowie mogli się przekonać na własnej skórze, że bardzo trudno jest być nauczycielem i zapanować nad klasą, czy dopilnować porządku na holach, w szatni, ugotować obiad czy zadbać o otoczenie szkoły. Jeszcze trudniej samodzielnie podejmować decyzje dotyczące uczniów. Trzeba przyznać, że nowe grono pedagogiczne oraz pracownicy obsługi wywiązali się bardzo dobrze z powierzonych im zadań, ale po całym dniu pracy mówili : „było ciężko”. A jacy byli nieco przerośnięci nowi uczniowie?