O niezwykłych umiejętnościach i talencie członków zespołu teatralnego „Świetliki” świadczy ich kolejny sukces. W dniach 14 i 15 maja 2010r. odbyło się XXV Grodzkie Forum Teatrów Szkolnych. Był to przegląd amatorskich form teatralnych działających w województwie. Sceniczna rywalizacja odbyła się w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Przez dwa dni prezentowane były inscenizacje tekstów literackich, teatry dramatyczne, teatry poezji, widowiska słowno-muzyczne, różne formy kabaretu szkolnego, teatry ruchu i pantomimy. Swoje przedstawienia, wyreżyserowane przez nauczycieli i opiekunów grup teatralnych, zaprezentowało 14 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W trakcie prezentacji oceniano dobór repertuaru do możliwości wykonawców, scenariusz i reżyserię, interpretacje utworu i kulturę słowa, ruch sceniczny oraz grę aktorską. Występ „Świetlików”  swoją oryginalnością urzekł jurorów oraz zgromadzoną publiczność. Zachwyciła ich bajka „O złej królowej i pięknej królewnie” do której scenariusz napisała opiekunka zespołu Gabriela Jankowska. Za profesjonalną grę aktorską oraz bogaty w walory wychowawcze scenariusz, zespołowi przyznano nagrodę główną - I miejsce. Jednak najpiękniejszą nagrodą dla całego zespołu były owacje na stojąco. Ponadto nagrodzono Jaśminę Kowalczyk za perfekcyjne wcielenie się w rolę złej czarownicy. Wyróżnieni zostali też najmłodsi członkowie zespołu (uczniowie kl. Ib ) za żywiołowe i prawdziwie aktorskie odegranie roli krasnoludków. Jesteśmy dumni z kolejnego sukcesu „Świetlików”. Warto nadmienić, iż w tym roku jest to ich piąte zwycięstwo, jakie wywalczyli w konkursach teatralnych. Taka forma kontaktu ze sztuką pozytywnie wpływa na ich kulturę oraz rozwija aktywność i wyobraźnię.