Zespół teatralny „Świetliki” po raz kolejny odniósł sukces na deskach scenicznych. Ciężka praca całej grupy i jej opiekunki Gabrieli Jankowskiej ponownie została doceniona i nagrodzona. 7 maja 2010 r. w Parchowie zespół uczestniczył w eliminacjach rejonowych XXVI Turnieju Teatralnego „Niebieskie Tarcze”. Konkurs ten stanowił eliminacje do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w czerwcu w Sopocie. W eliminacjach rejonowych wzięły udział zespoły z powiatu bytowskiego, kościerskiego kościerskiego i kartuskiego. Ocen prezentacji dokonało jury uwzględniając dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa  wykonawców, scenografie utworu, oprawę muzyczną spektaklu oraz ogólny wyraz artystyczny. „Świetliki” przez komisję zostały oceniono bardzo wysoko. Za przedstawienie w języku kaszubskim zdobyły I miejsce, a tym samym uzyskali nominacje do etapu wojewódzkiego. Dodatkowo za grę aktorską nagrodzono Zuzannę Kopacz za role macochy i Jaśminę Kowalczyk, która wcieliła się w role złej czarownicy. Ten kolejny sukces świadczy o wysokim poziomie zespołu oraz niezwykłych umiejętnościach młodych aktorów. Nagrodzone wielokrotnie przedstawienie obejrzeli również uczniowie szkoły oraz zaproszeni przez zespół goście- przedszkolanki z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego Wincentego a Paulo.  Ponadto spektakl będzie można obejrzeć podczas „Kaszubskiej Majówki”, która odbędzie się 21 maja o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach.