W dniu 25 marca 2010r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach przeprowadzono po raz XXXII Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej przeprowadzili policjanci Wydziału Ruchu drogowego Komendy powiatowej Policji w Kartuzach tj. Marszałkowski Dawid, Bir Przemysław, którzy to stanowili jednocześnie decyzję sędziowską. W eliminacjach wzięło udział  6 reprezentacji szkół podstawowych: Nr 1, Nr 2, Nr 5 w Kartuzach, SP w Łapalicach, SP w Dzierżążnie, SP w Mirachowie oraz 2 reprezentacje szkół gimnazjalnych: Gimnazjum Nr 2 oraz Gimnazjum Katolickie w Kartuzach. Zadaniem uczniów było rozwiązywanie testu wiadomości składającego się z 25 pytań zamkniętych, pokonanie toru przeszkód oraz sprawdzenie umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W wyniku przeprowadzonych konkurencji

w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach  w składzie:

1.  Robert Czaja

2. Katarzyna Goitowska

3.  Bartek Hirsz

opiekun: Małgorzata Klinkosz – Anioła

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Dzierżążnie w składzie:

1.Damian Olszewski

2.Jakub Kobiela

3. Maciej Matys

opiekun: Elżbieta Serkowska

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mirachowie w składzie:

1. Piotr Komkowski

2. Monika Grajkowska

3. Oliwia Armatowska

opiekun: Piotr Pawłowski

w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce zajęło Gimnazjum Katolickie w Kartuzach  w składzie:

1. Szczepan Król

2. Sylwester Mański

3. Weronika Ofierska

opiekun: Andrzej Karczewski

II miejsce zajęło Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach w składzie:

1. Aleksandra Radomska

2. Szymon Frenkiel

3. Oskar Bir

opiekun: Ryszard Kąkol

Drużyny, które zajęły I miejsce na szczeblu gminy będą ją reprezentować na powiatowych eliminacjach, które odbędą się w dniu 16 kwietnia 2010 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. W imieniu organizatorów składamy im serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!