18 marca uroczystością „Wiosno przyjdź” dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach zainaugurowały cykl zajęć związanych
z tradycją obchodów Święta Wiosny. Była to też okazja by dokonać uroczystego Pasowania na Świetliczaka uczniów klas pierwszych.

Dzieci wraz z przybyłymi  gośćmi: rodzicami uczniów klas I,  panią dyrektor Danutą Rek, opiekunem Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej panią Krystyną Stankowską, pedagogiem szkolnym panią Dorotą Konkel oraz panią intendent Martą Choszcz wysłuchali  krótkiego programu artystycznego.

Następnie uczniowie klas I  otrzymali zadania do wykonania, w których musiały wykazać się znajomością oznak wiosny, poznanych wcześniej piosenek
i sprawnością ruchową. W ramach zadań umysłowych rozwiązywały zagadki i rebusy wiosenne, układały kwiatowe puzzle. Zadania sprawnościowe obejmowały m.in. zawody: „z wody do wody”, piórkiem, w poszukiwaniu oznak wiosny. Wszystkim konkurencjom towarzyszyła dobra zabawa i gromkie brawa. Największe emocje wzbudziły zawody z piórkiem, gdy zawodnicy swoim dmuchaniem starali się jak najdłużej utrzymać swoje piórko w powietrzu.

Dzieci po zaliczeniu sprawdzianu gotowości świetlicowej złożyły uroczystą przysięgę. Aktu pasowania dokonała pani kierownik świetlicy Ewa Reglińska. Imprezę przygotowała i poprowadziła wychowawca pani Krystyna Gołąbek. Na zakończenie uroczystości wszystkie Świetliczaki otrzymały drobne upominki – notesy i słodkości. Był to niezwykły, udany dzień zapowiadający rychłe nadejście WIOSNY.