- Szczegóły
- Super User
Wyniki egzaminu ósmoklasistów "Dwójki" są jak co roku, wyższe od średnich wyników w kraju, województwie, powiecie i gminie Kartuzy. Średni wynik z języka polskiego naszych absolwentów jest o kilka procent wyższy od średniego wyniku innych publicznych szkół gminy Kartuzy. Wyniki egzaminu z matematyki oraz języka angielskiego są równie wysokie, a na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie z klasy 8c, których średnie wyniki egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego przewyższają pozostałe szkoły o prawie 10 punktów procentowych.
Mimo, że od marca głównie pracowaliśmy wykorzystując w edukacji narzędzia zdalne, uczniowie i nauczyciele „Dwójki” doskonale sobie z tym poradzili. Dzięki ich zaangażowaniu uczniowie zostali wspaniale przygotowani, a egzamin wypadł bardzo dobrze.
Gratulujemy wszystkim uczniom, bez względu na to, czy uzyskali wyniki równe lub bliskie 100%, czy nieco słabsze. Wyniki z pewnością umożliwią Wam dalszą edukację w wybranych przez Was szkołach ponadpodstawowych, za co mocno trzymamy kciuki!
- Szczegóły
- Super User
Dzięki bardzo dużej przychylności Organu Prowadzącego oraz osobistego zaangażowania Burmistrza Kartuz, po licznych prośbach rodziców dzieci z przyszłych klas pierwszych otwieramy w roku szkolnym 2020 / 2021 trzeci oddział przyszłej klasy pierwszej.
W związku z powyższym informujemy, iż Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach dysponuje jeszcze kilkoma wolnymi miejscami w oddziałach przyszłych klas pierwszych.
- klasa szachowa - Od września 2020 / 2021 uczniowie z oddziału 1a będą tworzyć tzw. "klasę szachową" uczęszczając na obowiązkowe zajęcia z edukacji szachowej prowadzone przez trenera p. Tomasza Ciesielskiego.
- nauka języka kaszubskiego - Uczniowie będą mieli możliwość skorzystania z nauki języka kaszubskiego, rozwijając swoje umiejętności językowe oraz poznając tradycję i kulturę naszej małej ojczyzny.
- grupa sportowa - Od września rozpoczyna swoją działalność druga grupa młodych sportowców, utworzona z uczniów klas pierwszych wybranych w drodze kwalifikacji sportowych. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w ogólnorozwojowych zajęciach sportowych prowadzonych przez profesjonalnego trenera lekkoatletyki p. Karola Nowakowskiego - trenera Akademii Młodego Sportowca.
Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów!
- Szczegóły
- Dorota Konkel
Kolejny raz nasza szkoła była organizatorem VIII Gminnego Konkursu Profilaktycznego "Kolory Życia", adresowanego do uczniów z klas III - VIII szkół podstawowych z Gminy Kartuzy. Tematyka prac plastycznych tegorocznej edycji konkursu to: "Jak zdrowo spędzać wolny czas – bez komputera i używek". Do konkursu zgłoszono 27 prac (16 w kategorii klas III – V i 11 w kategorii VI – VIII) z 3 szkół: Szkoły Podstawowej im. J. Tkaczyka w Brodnicy Górnej, Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Staniszewie i Szkoły Podstawowej Nr 2 im. M. Kopernika w Kartuzach. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, pozytywnej profilaktyki uzależnień, rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci i młodzieży. Prace plastyczne oceniane były w dwóch kategoriach: klasy III - V oraz klasy VI - VIII. Wszystkie prace odznaczały się dużą pomysłowością oraz ciekawą kolorystyką. Jury powołane przez organizatora wyłoniło najciekawsze prace, które zostały nagrodzone dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Kartuz. Oto wyniki:
Kategoria: uczniowie klas III – V:
- I miejsce – Julia Pakura kl. IV – Szkoła Podstawowa im. J. Tkaczyka w Brodnicy Górnej (op. Beata Góra)
- II miejsce – Zofia Miłejko kl. V – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. M. Kopernika w Kartuzach (op. Kinga Kołecka – Konkol)
- III miejsce – Agata Skorowska kl. IV – Szkoła Podstawowa im. J. Tkaczyka w Brodnicy Górnej (op. Beata Góra)
- wyróżnienie – Oskar Warczak kl. V – Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego w Staniszewie (op. Lidia Plichta)
Kategoria: uczniowie klas VI – VIII:
- I miejsce – Julia Witkowska kl. VI – Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego w Staniszewie (op. Lidia Plichta)
- II miejsce – Sebastian Papinigus kl. VII – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. M. Kopernika w Kartuzach (op. Kinga Kołecka – Konkol)
- III miejsce – Klaudia Lietzau kl. VI – Szkoła Podstawowa im. J. Tkaczyka w Brodnicy Górnej (op. Beata Góra)
- wyróżnienie – Aleksandra Littwin kl. VI – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. M. Kopernika w Kartuzach (op. Kinga Kołecka – Konkol)
Dziękujemy uczniom i opiekunom za zaangażowanie w realizację konkursu!
- Szczegóły
- Tomasz Ciesielski
Wakacyjny czas uczniowie Dwójki oraz szachiści z całego województwa rozpoczęli szachowym turniejem. XXI Turniej Szachowy o Puchar Stolema odbył się w wirtualnej rzeczywistości. Kilkudziesięciu szachistów miało możliwość rywalizowania na dystansie 7 rund, grając tempem 15 minut na zawodnika, za pomocą specjalnej platformy internetowej. Organizatorem turnieju już tradycyjnie było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 "Copernicus" oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Po długiej i zaciętej rywalizacji najlepszymi okazali się:
kategoria dziewcząt
- miejsce Monika Tusk
- miejsce Adriana Zielińska
- miejsce Zsófia Fábián
- miejsce Anastazja Karczewska
- miejsce Agata Trocka
kategoria chłopców
- miejsce Piotr Wesołowski
- miejsce Aleksander Jary
- miejsce Dominik Kobiela
- miejsce Krystian Wons
- miejsce Krzysztof Drewing
Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Jakub Sieniek. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają za pomocą poczty elektronicznej dyplomy, a najlepsi tzn. osoby, które uzyskały miejsca od 1 do 3 otrzymają okolicznościowe medale. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za kolejny, wspaniały Szachowy Turniej Stolema i zapraszamy na kolejny Turniej Siedmiu Gwiazd, który miejmy nadzieję, odbędzie się już w normalnych warunkach, w budynku naszej szkoły.
Gratulacje dla wygranych oraz wszystkich uczestników turnieju!
- Szczegóły
- Gabriela Jankowska
Dnia 21 czerwca w Chmielnie odbył się Finał 49 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa", którego celem było m.in. popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu. W tym roku konkurs został przeprowadzony w zmienionej formule. 49 edycja tej wielkiej rywalizacji została przeprowadzona w sposób wirtualny. Uczestnicy musieli nadesłać nagrania ze swoimi prezentacjami. Na podstawie dostarczonych nagrań video z recytacjami literatury kaszubskiej jurorzy wyłonili najlepszych recytatorów. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Do Domu Kultury w Chmielnie spłynęło aż 260 nagrań. Konkurs rozstrzygany był w sześciu kategoriach wiekowych. Jurorzy biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworów, kulturę słowa, a także ogólny wyraz artystyczny prezentacji wyłonili najlepszych recytatorów. Z naszej szkoły w finale została wyróżniona Zosia Klasa z "zerówki". Jest to duże osiągnięcie, tym bardziej, że w kategorii wiekowej Zosi rywalizowało aż 62 uczestników. Serdecznie gratulujemy!
Poza tym w konkursie wzięła udział Kornelia Kulaszewicz z "zerówki", Lena Ciechanowska z klasy IVb oraz Aleksandra Gronda z IIb. Lena i Ola w eliminacjach gminno - powiatowych zajęły I miejsce. Uczennice przygotowywały się pod okiem p. Gabriela Jankowskiej.
- Szczegóły
- Krystyna Gołąbek
Mija kolejny rok szkolny i nadchodzi czas pewnych podsumowań. W naszej świetlicy szkolnej jednym z takich właśnie podsumowań jest rozstrzygnięcie całorocznego Szkolnego Konkursu Świetlicowego na Świetliczaka Roku. W jego ramach uczniowie zdobywali punkty w trzech kategoriach: dobrego zachowania, dbania o porządek, aktywności na zajęciach. O zdobyciu nagrody i tytułu - decyduje liczba uzyskanych punktów. Jeżeli uczeń zgromadzi maksymalną liczbę punktów w jednej z trzech kategorii otrzymuje tytuł "Mistrza", jeżeli we wszystkich trzech – "Świetliczaka Roku". Celem konkursu jest kształtowanie właściwych postaw i zachowań, zachęcanie do aktywnego udziału w różnorodnych zajęciach świetlicowych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień.
Komisja konkursowa za kulturalne zachowanie, koleżeńską postawę, udział w zajęciach świetlicowych oraz za przestrzeganie wspólnie wypracowanych reguł wyróżniła 4 uczniów. W poszczególnych kategoriach tytuły otrzymali:
- Mistrza Dobrego Zachowania – Maja Treder z klasy Ia,
- Mistrza Porządku – Patryk Janczewski z klasy IIc,
- Mistrza Aktywności na Zajęciach – Ignacy Kłopotek - Główczewski z klasy IIIa,
- Świetliczaka Roku – Julia Kasperek z klasy IIIa.
Dyplomy i nagrody rzeczowe zdobywcom tytułów Mistrza i Świetliczaka Roku zostały wręczone na uroczystym apelu z okazji zakończenie roku szkolnego. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!
- Szczegóły
- Super User
W dniu 16 czerwca rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. Dzisiaj uczniowie zmagali się z językiem polskim. W kolejnych dniach czeka ich egzamin z matematyki i języka angielskiego. Jesteśmy pewni, że nasi uczniowie zostali dobrze przygotowani do egzaminu. Intensywna nauka w klasie ósmej była swoistym "repetytorium" przygotowującym uczniów właśnie do tego egzaminu, a obowiązkowe konsultacje w których brali udział nasi uczniowie w ostatnim miesiącu to już jedynie powtórzenie oraz praca z zestawami egzaminacyjnymi.
Drodzy ósmoklasiści! Wiemy, że jesteście bardzo dobrze przygotowani do egzaminu ósmoklasisty i jesteśmy pewni tego, że tak jak co roku uczniowie "Dwójki" osiągną wyniki wyższe od większości szkół z Gminy Kartuzy, średniej powiatu kartuskiego i województwa pomorskiego. Trzymamy za Was kciuki!
- Szczegóły
- Małgorzata Badowicz
Zgodnie z wytycznymi MEN zakończenie roku szkolnego nastąpiło 26 czerwca. Ten rok był wyjątkowy ze względu na ogłoszenie pandemii w marcu i wszystkie szkoły wtedy przeszły na zdalne nauczanie. Było to półrocze trudne dla uczniów, nauczycieli i rodziców ze względu na to, że pierwszy raz znaleźliśmy się w takiej sytuacji, ale wszyscy zdali egzamin wzorowo. Uczniowie doskonale poradzili sobie w takiej sytuacji i nagrodą dla większości było świadectwo z czerwonym paskiem.
Uczniowie odpowiednio przygotowani, zgodnie z wytycznymi MEN, w sposób bezpieczny odbierali świadectwa w szkole, po dłuższej dla nich przerwie. Nauczyciele klas trzecich i ósmych wraz z uczniami przygotowali część artystyczną, która była dla każdej klasy kwintesencją podsumowania ich pracy na danym etapie nauczania.
Był czas na naukę, teraz czas na wakacje i odpoczynek. Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom życzymy bezpiecznych wyjazdów i wspaniałego wypoczynku. Przygoda czeka, więc czas ją bezpiecznie rozpocząć!
- Szczegóły
- Joanna Trepczyk
W ramach projektu "Tajemnice leśnego zakątka - utworzenie nowych miejsc przedszkolnych oraz podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w gminie Kartuzy" panie z oddziałów przedszkolnych miały przyjemność brać udział w szkoleniu pt. "Warsztaty z metodyki eksperymentu - jakość nauczania edukacji przedszkolnej". W pierwszej części szkolenia nauczycielki zapoznały się z nowoczesnymi metodami nauczania, poznały ideę "przedszkole bez zabawek" oraz nauczyły się projektować i budować pomoce dydaktyczne wspierające naukę liter, cyfr, sylab, motorykę małej rączki, koordynacji oko - ręka. Druga część warsztatów będzie obejmowała temat wykorzystania gier w edukacji przedszkolnej.