Dnia 21 czerwca w Chmielnie odbył się Finał 49 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa", którego celem było m.in. popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu. W tym roku konkurs został przeprowadzony w zmienionej formule.  49 edycja tej wielkiej rywalizacji została przeprowadzona w sposób wirtualny. Uczestnicy musieli nadesłać nagrania ze swoimi prezentacjami. Na podstawie dostarczonych nagrań video z recytacjami literatury kaszubskiej jurorzy wyłonili najlepszych recytatorów. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Do Domu Kultury w Chmielnie spłynęło aż 260 nagrań. Konkurs rozstrzygany był w sześciu kategoriach wiekowych. Jurorzy biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworów, kulturę słowa, a także ogólny wyraz artystyczny prezentacji wyłonili najlepszych recytatorów. Z naszej szkoły w finale została wyróżniona Zosia Klasa z "zerówki". Jest to duże osiągnięcie, tym bardziej, że w kategorii wiekowej Zosi rywalizowało aż 62 uczestników. Serdecznie gratulujemy!

Poza tym w konkursie wzięła udział Kornelia Kulaszewicz z "zerówki", Lena Ciechanowska z klasy IVb oraz Aleksandra Gronda z IIb. Lena i Ola  w eliminacjach gminno - powiatowych zajęły I miejsce. Uczennice przygotowywały się pod okiem p. Gabriela Jankowskiej.