Wakacyjny czas uczniowie Dwójki oraz szachiści z całego województwa rozpoczęli szachowym turniejem. XXI Turniej Szachowy o Puchar Stolema odbył się w wirtualnej rzeczywistości. Kilkudziesięciu szachistów miało możliwość rywalizowania na dystansie 7 rund, grając tempem 15 minut na zawodnika, za pomocą specjalnej platformy internetowej. Organizatorem turnieju już tradycyjnie było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 "Copernicus" oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Po długiej i zaciętej rywalizacji najlepszymi okazali się:

kategoria dziewcząt

  1. miejsce Monika Tusk
  2. miejsce Adriana Zielińska
  3. miejsce Zsófia Fábián
  4. miejsce Anastazja Karczewska
  5. miejsce Agata Trocka

kategoria chłopców

  1. miejsce Piotr Wesołowski
  2. miejsce Aleksander Jary
  3. miejsce Dominik Kobiela
  4. miejsce Krystian Wons
  5. miejsce Krzysztof Drewing

Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Jakub Sieniek. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają za pomocą poczty elektronicznej dyplomy, a najlepsi tzn. osoby, które uzyskały miejsca od 1 do 3 otrzymają okolicznościowe medale. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za kolejny, wspaniały Szachowy Turniej Stolema i zapraszamy na kolejny Turniej Siedmiu Gwiazd, który miejmy nadzieję, odbędzie się już w normalnych warunkach, w budynku naszej szkoły.

Gratulacje dla wygranych oraz wszystkich uczestników turnieju!