Wyniki egzaminu ósmoklasistów "Dwójki" są jak co roku, wyższe od średnich wyników w kraju, województwie, powiecie i gminie Kartuzy. Średni wynik z języka polskiego naszych absolwentów jest o kilka procent wyższy od średniego wyniku innych publicznych szkół gminy Kartuzy. Wyniki egzaminu z matematyki oraz języka angielskiego są równie wysokie, a na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie z klasy 8c, których średnie wyniki egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego przewyższają pozostałe szkoły o prawie 10 punktów procentowych.

Mimo, że od marca głównie pracowaliśmy wykorzystując w edukacji narzędzia zdalne, uczniowie i nauczyciele „Dwójki” doskonale sobie z tym poradzili. Dzięki ich zaangażowaniu uczniowie zostali wspaniale przygotowani, a egzamin wypadł bardzo dobrze.

Gratulujemy wszystkim uczniom, bez względu na to, czy uzyskali wyniki równe lub bliskie 100%, czy nieco słabsze. Wyniki z pewnością umożliwią Wam dalszą edukację w wybranych przez Was szkołach ponadpodstawowych, za co mocno trzymamy kciuki!