Szachiści siedzący przy stołach z planszami szachowymi.

W dniu 21.08.2021 r. w miejscowości wypoczynkowej Borsk został rozegrany Drugi Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Sołtysa Borska. Turniej powstał dzięki zaangażowaniu p. Tomasza Ciesielskiego oraz p. Joanny Ewald - sołtys Borska. Turniej zgromadził 34 uczestników i przyjął formułę otwartą. Szachiści grali na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika, w jednej grupie od najmłodszego do najstarszego uczestnika turnieju. Uczestnicy turnieju reprezentowali miejscowości: Bydgoszcz, Borowo, Borsk, Gdańsk, Gdynia, Gniew, Kartuzy, Lipusz, Poznań, Malbork, Reda, Rumia, Sopot, Świecie, Warcino, Wąbrzeźno i Żukowo. W gronie 34 szachistów znaleźli się oczywiście uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Jakub Sieniek wywalczył 2 miejsce, a Piotr Wesołowski zdobył miejsce 3.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe za uzyskane miejsca. Po raz drugi w wakacyjnym czasie miejscowość Borsk zgromadziła tak liczną grupę miłośników królewskiej gry. Organizatorzy turnieju zapraszają wszystkich szachistów i szachistki na kolejne Otwarte Turnieje Szachowe o Puchar Sołtysa Borska i Turniej Szachowy z Okazji Dnia Niepodległości. Informacje o zapisach znajdują się na stronie chessarbiter.com.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych siedzą przy stoliku i wykonują prace na temat lata.

Mimo wakacji, dzieci z oddziałów przedszkolnych nie próżnują. Wykonują bowiem liczne prace plastyczne, zażywają świeżego powietrza, spacerując po najbliższej okolicy oraz bawią się na placu zabaw. Wszystkie zajęcia wzmacniają rozwój motoryki małej, dużej oraz koordynację wzrokowo - słuchowo - ruchową. Przede wszystkim jednak, dostarczają dzieciom mnóstwa radości i satysfakcji.

Szachiści siedzący przy stołach z planszami szachowymi.

W dniu 17 lipca w miejscowości Borsk został rozegrany pierwszy Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Sołtysa Borska. Organizatorem turnieju była sołtys Borska p. J. Ewald, Dom Kultury w Wielu oraz p. Tomasz Ciesielski - trener szachistów "Dwójki". Turniej zgromadził 40 uczestników, którzy grali w jednej kategorii. Uczestnicy turnieju reprezentowali miejscowości: Banino, Borowo, Borsk, Chwaszczyno, Czersk, Gdańsk, Gdynia, Gniew, Kartuzy, Konin, Lębork, Lipusz, Rumia, Sopot, Starogard Gdański, Tczew, Ustrzyki Dolne, Wdzydze Tucholskie i miasto stołeczne Warszawa.

W gronie 40 szachistów znaleźli się oczywiście uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Piotr Wesołowski zdobył 10 miejsce, a Dominik Kobiela wywalczył 12 miejsce.

Kolejny turniej szachowy w Borsku odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2021 r., informacje o zapisach znajdują się na stronie chessarbiter.com.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej siedzą na dmuchanych piłkach i rzucają do siebie piłkę.

"Dwójka" włączyła się do projektu "WF z AWF - aktywny powrót do szkoły", pod czujnym okiem specjalistów z Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku nauczyciele mogli wziąć udział w szkoleniu, dzięki któremu zdobyli dodatkowe umiejętności potrzebne do efektywniejszego wykorzystania zajęć wychowania fizycznego przez uczniów. Główną tematyką zajęć była: "Poprawa stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych - walka ze skutkami pandemii koronawirusa". W szkoleniu udział wzięli: p. M. Adamczyk, p. J. Bemowska, p. W. Landowska, p. L. Leman - Kiedrowska.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych malują farbami obrazki na folii rozciągniętej pomiędzy drzewami.

Przyszło do nas lato ciepłe i pachnące, będziemy się bawić na zielonej łące.
Pogramy w piłeczkę albo w chowanego, odwiedzimy na wsi dziadka kochanego.
Pójdziemy w góry, by szlaki zdobywać, a potem nad morze troszeczkę popływać.
Odkryjemy miejsca dotąd nam nieznane, dobrze, że już przyszło lato ukochane.

Szachiści stoją w rzędzie podczas odczytania wyników i wręczenia nagród.

W dniach 25 lipca - 01 sierpnia 2021 r. w Sali BHP Stoczni Gdańskiej zostały rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Pomorza o Puchar Solidarności. Zawodnicy startowali na dystansie 9 rund, tempo gry 1h 30 minut na zawodnika. W gronie 80 zawodników w turnieju wystąpił trener naszych szachistów p. Tomasz Ciesielski, który ostatni turniej szachowy rozegrał w 2019 r. Pan Tomasz Ciesielski zdobył w turnieju wynik 6.5 pkt, dzięki czemu udało mu się osiągnąć 5 miejsce na Wybrzeżu w szachach klasycznych. Gratulujemy występu i życzymy sukcesów w dalszej pracy nad doskonaleniem tajników królewskiej gry.

Uczennice z klasy 6b prezentują dyplomy zdobyte w konkursie "Lokalna Społeczność dzieciom bajki pisze...".

Gratulacje dla Marii Kurowskiej (6b) oraz Almiry Smolińskiej (6b)! Uczennice zostały laureatkami konkursu literackiego pt. "Lokalna Społeczność dzieciom bajki pisze…" zorganizowanego przez Lokalną Grupę Rybacką. Uczennice przygotowywała p. Danuta Milewczyk. Duże GRATULACJE!!! 😀👍🏆

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcą oddziału prezentują się do zdjęcia.

Wakacje to doskonały czas na wypróbowanie i poznanie królujących warzyw i owoców. Cały tydzień rozmawialiśmy, powtarzaliśmy i bawiliśmy się głównie z myślą o tych letnich skarbach. Dniem pełnym atrakcji okazał się Dzień Lemoniady, w którym to główna rolę odgrywała cytryna oraz pomarańcz. Przedszkolaki za pomocą kolorowych kartek, krepy i rurki wykonały swoje ulubione smaki napoju na orzeźwienie. W ten dzień przyszedł nam pomysł do głowy, aby na drugi dzień zrobić prawdziwą lemoniadę. Następnego dnia przystąpiliśmy do wykonania zadania. Oczywiście przed przystąpieniem do pracy wszystkie dzieci starannie umyły ręce oraz owoce. Następnie każdy samodzielnie wyciskał sok z cytryny. Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły ilość przybywającego soku. Żeby lemoniada smakowała jeszcze lepiej przedszkolaki dodały miód. Kiedy wszystkie składniki zostały połączone, nastąpiła degustacja wspólnie przygotowanej lemoniady. Napój wszystkim bardzo smakował :)

Logo programu "Złote szkoły NBP".

Z radością i dumą obwieszczamy, że Nasza Szkoła zdobyła tytuł "Złotej Szkoły NBP". To ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych. Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. Ideą pierwszej edycji programu "Złote Szkoły NBP" jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych – stąd mottem tegorocznej akcji jest hasło "Giganci finansów osobistych". Koordynatorkami realizacji projektu w szkole były p. A. Myszk oraz p. G. Mierska.

Zawitaliśmy w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce. Wierzymy, że Nasza szkoła będzie prawdziwą kuźnią wiedzy ekonomicznej, a przed Uczniami finanse osobiste nie będą miały tajemnic.