Uczennica Dominika Konkel stoi na podium prezentując dyplom i puchar.

Uczennica klasy 8b Dominika Konkel oraz Paulina Rejter w dniach 30.04 - 01.05.2021 r. walczyły na II Pucharze Polski kadetek w Dzierżoniowie.🏆👍

  • Dominika Konkel zajęła 1 miejsce
  • Paulina Rejter zajęła 21 miejsce

Gratulacje! Życzymy kolejnych sukcesów!!!

W kwietniu nasi młodzi czytelnicy wybrali się na... księżyc! Swoje wrażenia z wycieczki utrwalili, budując niesamowite konstrukcje z klocków LEGO. Zofia Klasa z klasy 1c zainspirowana książką Antoine de Saint - Exuperego "Mały Książe" zaprezentowała pracę pt. "Mały Książe ogląda zachód słońca". Franciszek Byczkowski z klasy 5b skonstruował "Lądowanie Apollo 11 na księżycu" na podstawie książki Ewy Nowak "Apollo 11. O pierwszej podróży na księżyc". Konrad Reszka z klasy 5a na podstawie komiksu "Magiczna przygoda" zbudował Kaczora Donalda. "Statek kosmiczny dla freemakerów" zbudował Aleksander Reszka z klasy 2a, a zainspirowała go książka "LEGO Star Wars". Zosia Lejk pomysł na pracę zaczerpnęła z jednego z opowiadań umieszczonego w książce "Opowieści na dobranoc młodych buntowniczek": "Astronautka" Samanthy Cristoforetti; tytuł pracy "Astronautka z kawą w kosmosie".

Kolaż zdjęć uczniów z ich pracami plastycznymi - flagą Polski.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest od 2004 roku. Tego dnia organizowane są liczne akcje patriotyczne, które przypominają o biało -  czerwonych barwach narodowych. W ostatnich latach do łask wróciła też kokarda narodowa – biało - czerwona rozetka, noszona przez powstańców w XIX wieku. Dziś Polacy przypinają ją do ubrania podczas świąt państwowych. Barwy biała i czerwona zostały po raz pierwszy uznane za narodowe 3 maja 1792 r., w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Formalnie zostały przyjęte jako kolory państwa polskiego przez Sejm Królestwa Polskiego w 1831 r., w czasie powstania listopadowego. Po odzyskaniu niepodległości wygląd polskiej flagi zatwierdził Sejm Ustawodawczy 1 sierpnia 1919 r. My również przyłączyliśmy się do tych uroczystości, uczniowie wykonali flagi z kółek w technice 3D oraz napis "Kocham Cię Polsko" w kaligrafii artystycznej.

Uczniowie klasy trzeciej piszą Test Umiejętności Trzecioklasisty.

Klasy trzecie 5 i 6 maja pisały Test Umiejętności Trzecioklasisty, który został przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego i matematyki. Tego typu testy pozwalają zgromadzić informacje o poziomie wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie czytania, pisania oraz sprawdzić praktyczne umiejętności matematyczne w rozwiązywaniu zadań tekstowych. To również okazja do zapoznania się z tym, co będzie na kolejnym etapie edukacyjnym.

Był to zapewne stresujący czas dla dzieci, ale dzięki wspaniałym wychowawczyniom i dyrekcji test przebiegł w miłej atmosferze. Szkoła o to zadbała. Trzymamy kciuki za dobre wyniki, a takie zapewne będą.

Dwójka uczniów przy stoliku wykonuą prace plastyczne.

Rytmika to zajęcia, na których poznają teorię muzyki – w formie praktycznej – potrzebną do nabycia umiejętności czytania, pisania i rozumienia zapisu nutowego i innych zjawisk muzycznych. Dzieci poznały zjawisko wysokości dźwięków oraz klucz wiolinowy i basowy. Na podstawie filmiku "Rytmika dla dzieci" dzieci na początku miały rozgrzewkę, był marsz, podskoki i bieg. Podczas zabawy, gdy usłyszały dźwięk wysoki dzieci stały na palcach i unosiły ręce wysoko do góry. Podczas dźwięków niskich dzieci pochylały się do przodu i zwieszały nisko ręce. W trakcie muzyki były dźwięki podczas, których dzieci udawały motyle (stały na palcach i udawały skrzydełka). Na koniec zajęć podczas muzyki Michała Lorenc pt. "Taniec Eleny" – dzieci zamieniły swoje palce w tancerzy, które przy muzyce tańczyły, a przy okazji malowały linie, kropki, wzory i inne esy - floresy. Każdy palec był w innym kolorze. Wychowankowie dobrze się bawili i piękne prace stworzyli.

Uczennica z własną pracą plastyczno - techniczną.

Dzieci z klasy 2c dały nowe życie, starym niepotrzebnym rzeczom. Uczniowie wykorzystali plastikowe butelki, słomki, skarpetki i wiele innych materiałów, a następnie wykraczając poza utarte schematy zaprojektowali własne zabawki pobudzając przy tym wyobraźnię i twórcze myślenie.

Dzieci z zerówki podczas zajęć o tematyce filmowej.

Dzieci z zerówki grupy drugiej podjęły się tematu kinowego. Z zadowoleniem opowiadały na temat swoich ulubionych filmów animowanych zarówno tych obejrzanych w telewizji, jak i w kinie. W tym dniu z zapałem i ogromną radością dzieci zredagowały zasady prawidłowego zachowania się w kinie. Jednym z zadań było namalowanie wybranej sceny z ulubionymi postaciami z filmu, które stały się nie tylko głównym tematem dyskusji, ale również wystrojem naszej sali.

Uczennica prezentuje dyplom jaki zdobyła w Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "Just Sing".

17 kwietnia odbył się zdalnie Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "Just Sing" w Baninie. Konkurs miał na celu rozwijanie zdolności językowych oraz artystycznych uczniów. Konkurs przeznaczony był dla solistów z trzech kategorii wiekowych. W kategorii klas 1 - 3 wzięła udział uczennica naszej szkoły Zofia Klasa z klasy 1c, która zdobyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zrzut ekranu podczas X Gminnego Konkursu "Czytam, więc jestem".

Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się X edycja Gminnego Konkursu "Czytam, więc jestem". Ze względu na pandemię wydarzenie odbyło się w formie zdalnej na platformie MS Teams. Konkurs adresowany był do uczniów ze szkół Gminy Kartuzy. Przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Do kategorii klas II - III zgłosiło się 10 uczniów z 5 szkół: Szkoły Podstawowej w Mirachowie, Szkoły Podstawowej im. Leona Kąkola w Grzybnie, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie oraz przedstawiciele gospodarzy. Do kategorii klas IV - V zgłosiło się z kolei 11 uczestników z 6 szkół: Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie, Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kartuzach, Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kartuzach oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach.

Uczniów wraz z opiekunami i komisję konkursową powitał dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski, który życzył powodzenia wszystkim uczestnikom. Młodsi uczniowie prezentowali fragmenty książki p. Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)". Natomiast starsi uczestnicy czytali wylosowane fragmenty "Kronik Archeo. Tajemnicę klejnotu Nefertiti" napisaną przez p. Agnieszkę Stelmaszyk. Komisja konkursowa w składzie: p. Marzena Krefta - dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kartuzach, p. Kazimiera Socha - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Janusza Żurakowskiego oraz p. Barbara Kąkol - dyrektor Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera wyłoniło zwycięzców, na których czekają nagrody - książki z autografami ufundowane przez autorki czytanych w konkursie utworów.

Laureaci Gminnego Konkursu "Czytam, więc jestem".

Kategoria klas II - III

  • I miejsce: Olga Wolańska (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach), Izabela Trybowska (Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej)
  • II miejsce: Maja Olszewska (Szkoła Podstawowa w Mirachowie), Szymon Keller (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach)
  • III miejsce: Filip Kostuch (Szkoła Podstawowa w Grzybnie), Liliana Biankowska (Szkoła Podstawowa w Mirachowie)
  • wyróżnienia: Zuzanna Szreder (Szkoła Podstawowa w Grzybnie), Dominik Hirsz (Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej), Amelia Gruba i Jagoda Szutenberg (Szkoła Podstawowa w Staniszewie)

Kategoria klas IV - V

  • I miejsce: Antonina Tomicka (Szkoła Podstawowa w Kiełpinie) oraz Nina Dąbrowska (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kartuzach)
  • II miejsce: Marta Krampa (Szkoła Podstawowa w Kiełpinie)
  • III miejsce: Maja Kreft (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach)

Opiekę nad wydarzeniem sprawowały p. Ewa Reglińska oraz p. Monika Młyńska, natomiast nad stroną techniczną czuwał p. wicedyrektor Andrzej Karczewski, który przygotował realizację tego spotkania w formie zdalnej.

Nagrody będą oczekiwały na laureatów w sekretariacie SP Nr 2 w Kartuzach (odbiór od 7 maja). Pozostałym uczestnikom oraz nauczycielom - opiekunom wyślemy dyplomy i podziękowania droga elektroniczną.

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym wydarzeniu i miłą atmosferę!