Dnia 17 września uczniowie z Dwójki wzięli udział w festynie lekkoatletycznym "Sport Generacja", który odbył się na kartuskim stadionie. Założeniem imprezy jest ukazanie i wykorzystanie potencjału dyscypliny jaką jest lekka atletyka z naturalną potrzebą rywalizacji dzieci. Na zawody udaliśmy się w składzie 24 uczniów z naszej szkoły tj. 8 uczniów klas czwartych (4 dziewczynki i 4 chłopców), 8 uczniów klas piątych (4 dziewczynki i 4 chłopców), 8 uczniów klas szóstych (4 dziewczynki i 4 chłopców).

Wszyscy uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach:

  • bieg na 33 m
  • bieg na 33 m przez płotki
  • bieg na dystansie 200 m
  • biegi sztafetowe na dystansie 200 m

W biegach sztafetowych po zaciętej rywalizacji dziewczynki zajęły 5 miejsce, natomiast chłopcy 3 miejsce. Na wyróżnienie zasługuje Niko Nieleszczuk, który w swojej kategorii był najszybszy na dystansie 33 m przez płotki. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, zostały rozdane pamiątkowe koszulki oraz medale dla każdego uczestnika.