Amerykański twórca książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem "The Dot". Opowieść o małej dziewczynce Vashti, która dzięki małej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie i swoje możliwości. Książka bardzo szybko zyskała popularność, a w 2008 roku powstał "Międzynarodowy Dzień Kropki". W ponad 100 krajach obchodzimy 15 września Dzień Kropki, w naszej szkole już po raz trzeci wzięliśmy udział w tej inicjatywie. To dzień, który ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość i zachęcić do tworzenia. Nauczyciele w naszej szkole zorganizowali zajęcia, które pomogły dzieciom odkryć ich talenty i odważyć się je zaprezentować. Pomysłowość dzieciaków nie ma granic. Powstały piękne prace plastyczne "Od kropki wszystko się zaczęło", ogromną radość sprawiła uczniom aplikacja Quiver, dzięki której powstały rysunki 3D, powstała grupa Kropersów, emocje w kropkach to temat godzin wychowawczych, wspólnie stworzyliśmy obraz "Postaw kropkę". Przenieśliśmy się do rozszerzonej rzeczywistości dzięki książce Mały Książe i aplikacji The Tiny Prince AR, dzięki aplikacji zobaczyliśmy ilustracje w trójwymiarowej, dynamicznej przestrzeni. Dzięki nowej technologii, czytając tę książkę możemy jeszcze bardziej pobudzić wyobraźnię. Wszystkim uczniom gorąco dziękujemy za fantastyczną, twórczą zabawę!