"Tylko ludzie silni nadzieją
są zdolni przetrwać wszelkie trudności"
- ks. Jerzy Popiełuszko

W piątek 16 października Szkolne Koło Wolontariatu włączyło naszą szkołę w kampanię hospicyjną "Pola Nadziei". Akcja polegała na zasadzeniu cebulek żonkili przez uczniów klas 0 - 3, świetlicę szkolną oraz uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z jego opiekunami, którzy reprezentowali grupę uczniów klas 4 - 8. W tym szczególnym dniu uczniowie biorący udział w akcji przyszli do szkoły ubrani na żółto, po to, aby promować idee opieki hospicyjnej i dać wyraz solidarności z nieuleczalnie chorymi. Żonkile jako międzynarodowy symbol nadziei w walce z chorobą nowotworową zimą będą się ukorzeniać. Wiosną pojawią się kwiaty oznaczające nadzieję i jeśli będzie to możliwe w kwietniu, Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadzi sprzedaż kwiatków. Zebrany dochód będzie przeznaczony na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas.

Zorganizowana akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wszystkich uczestników.