W dniach od 12 do 16 października uczniowie „Dwójki” po raz drugi wzięli udział w Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Projekt Code Week to inicjatywa, która co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty.

Nauka programowania i kodowania w „Dwójce” odbywała się nie tylko podczas zajęć informatyki, ale także podczas lekcji plastyki, edukacji wczesnoszkolnej, zajęć z robotyki, kółka informatycznego, a nawet w oddziałach przedszkolnych.

Najmłodsi uczniowie kodowali za pomocą kolorów, kształtów oraz obrazków. Pięciolatki używały do kodowania specjalnej maty i kolorowych obrazków. Pierwszoklasiści korzystali z gier i narzędzi online na tablicy interaktywnej. Podczas zajęć z plastyki uczniowie tworzyli zakodowane obrazy, tworzyli rysunki na podstawie komend w postaci strzałek. W ramach zajęć z informatyki uczniowie programowali w Scratchu oraz na platformie code.org. Uczniowie „Dwójki” zainteresowani informatyką gromadzą się wokół kółka informatycznego realizowanego w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W ramach tych zajęć uczniowie programowali w języku C++, konstruowali oraz programowali roboty LEGO Mindstorms EV3.

Zajęcia wszystkim uczniom bardzo się spodobały. W kolejnym roku z pewnością znów przystąpimy do akcji Code Week.