Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji  im. Zbigniewa Herberta "Podaruj wiersz". Inspiracją dla akcji był gest ofiarowania komuś wiersza, zapoczątkowany przez Zbigniewa Herberta, który pisał listy - wiersze dla przyjaciół, osób, które w jego życiu odgrywały ważną rolę. Udział w akcji polegał na odręcznym przepisaniu wybranego przez siebie wiersza polskiego autora i spojrzeniu na niego, jak na dar, który można ofiarować wybranej osobie.

"Wierzymy, że gest ofiarowania słów poezji jest gestem na wskroś ludzkim, że może być formą życzliwej współobecności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję." (Fundacja im. Zbigniewa Herberta)

Wiersze przepisane przez uczniów naszej szkoły trafiły do lekarzy i pielęgniarek z Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, wolontariuszy z Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" w Pomieczynie oraz osób z najbliższego otoczenia. Partnerem akcji "Podaruj wiersz" jest Biblioteka Narodowa w Warszawie. Patronat medialny objęło Polskie Radio. Akcję wspiera ogólnopolski portal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, a Polski Komitet ds. UNESCO objął ją swoim honorowym patronatem.