Były uczeń "Dwójki" – Jakub Bałenkowski, który w czerwcu tego roku ukończył Szkołę Podstawową Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach został nagrodzony za swoją pracę. Jakub znalazł się na 2 miejscu w rankingu stypendystów Marszałka Województwa Pomorskiego za rok szkolny 2019 / 2020 na sto złożonych wniosków przez uczniów z całego województwa pomorskiego. To ogromny sukces naszego absolwenta.

Przypomnijmy osiągnięcia Jakuba – został potrójnym laureatem kuratoryjnych konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2019 / 2020 z następujących przedmiotów: język polski, matematyka (jako jedyny z Gminy Kartuzy) i fizyka. W roku szkolnym 2017 / 2018 Jakub został finalistą kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Brał udział oraz uzyskiwał wysokie lokaty w konkursach literackich, poza nauką rozwijał swoje zainteresowania związane ze sportem i muzyką. Jakub ukończył szkołę podstawową ze średnią ocen 5,78. Pracowitość, sumienność, pasja i wysoka kultura osobista to cechy Jakuba, które są kluczem do jego sukcesu. Jesteśmy przekonani, że o naszym absolwencie usłyszymy jeszcze nie raz. Gratulujemy Jakubowi i życzymy wielu sukcesów w szkole ponadpodstawowej.

Niech sukcesy Jakuba będą inspiracją dla wszystkich uczniów z klas ósmych.