W dniu 21 listopada odbył się XXIII Internetowy Szachowy Turniej "Siedmiu Gwiazd". Jest to drugi turniej szachowy organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach "Copernicus" oraz Szkołę Podstawową Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach w formule "online". Pomimo panującej pandemii i niemożności zorganizowania stacjonarnego turnieju stowarzyszenie kontynuuje tradycję organizacji turniejów szachowych dzięki możliwości ich przeprowadzenia w sieci Internet. Nauki gry w szachy pozytywnie wpływa na edukację wszystkich – od najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym po osoby dorosłe. Dzięki tej grze, nazywanej też królewską, szachiści kształtują w sobie zdolność analitycznego myślenia, poprawiają koncentrację, a także budują wytrwałość, determinację, rozwijają zmysł twórczy oraz intuicję i pamięć.

21 listopada przy wirtualnych planszach usiadło 45 szachistów z całego województwa pomorskiego, grając tempem 15 minut na zawodnika przez 7 rund, w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczęta.

Oto najlepsi szachiści:

Kategoria dziewcząt:

  1. miejsce Monika Tusk
  2. miejsce Zsófia Fábián
  3. miejsce Kalina Szostek
  4. miejsce Patrycja Grobelniak
  5. miejsce Weronika Kwolek

Kategoria chłopców:

  1. miejsce Krystian Wons
  2. miejsce Dominik Kobiela
  3. miejsce Aleksander Jary
  4. miejsce Paweł Niklas
  5. miejsce Piotr Wesołowski

Najmłodszym Uczestnikiem Turnieju był Jakub Sznaza. Najlepsi uczniowie otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy turnieju dyplomy w wersji elektronicznej.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, dziękujemy za grę fair – play!