your logo

Tradycją naszej szkoły jest pomaganie innym. Od 19 lat przed świętami Bożego Narodzenia "Dwójka" jest organizatorem akcji charytatywnej "Dzieci Dzieciom", której pomysłodawczynią była nauczycielka pani Regina Stark. Celem tej akcji, jest wspomaganie tych, którzy tego potrzebują. Jesteśmy dumni z tego, że od kilkunastu lat z zebranych pieniędzy mogliśmy corocznie wesprzeć średnio około 50 rodzin uczniów naszej szkoły, które znajdowały się w trudnej sytuacji życiowej, a także przekazać słodkie upominki dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie. Uśmiech i radość na twarzach podopiecznych kobysewskiego domu mówi nam, że warto pomagać, nawet jeżeli napotykamy pewne przeciwności, tak jak istniejący w tym roku koronawirus. W to wielkie dzieło co roku włącza się cała społeczność szkolna: uczniowie, wspaniali rodzice naszych uczniów, ich rodziny, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także inni mieszkańcy Kartuz. Czas przedświąteczny, to okres pełen magii, gdzie nie da się przejść obojętnie wobec potrzeb tych, którzy naprawdę potrzebują naszej pomocy: "Nie trzeba być bogaczem, by ofiarować coś małego, a jakże cennego drugiemu człowiekowi".

Mimo, iż nie możemy w tym roku zorganizować koncertu w szkole, tak jak bywało to w poprzednich latach, chcielibyśmy zachęcić wszystkich tych, którym nie jest obojętne pomaganie innym, do włączenia się wraz z nami w akcję "Dzieci - Dzieciom online" zbierania pieniędzy na paczki świąteczne, bo jak powiedział A. Asnyk: "Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą".  A zatem… zapraszamy wszystkich przyjaciół "Dwójki" o dobrych sercach do wspólnego pomagania innym. Pomożesz, bo możesz. W tym roku zamierzamy zebrać środki finansowe na to, aby wraz z dobrym słowem przekazać paczki dla rodzin uczniów "Dwójki", którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, a także słodkie upominki dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie.

Z góry pięknie dziękujemy, bo wiemy, że zawsze na Was możemy liczyć.

W jaki sposób możesz wesprzeć naszą akcję?

  • dokonaj wpłaty datku na konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach do 20 grudnia 2020 r.
  • wystaw na sprzedaż / kup wystawiony przedmiot na Allegro Lokalnie do 20 grudnia 2020 r.

 

Nr konta bankowego: 57 8309 0000 0070 0144 2000 0010
tytuł przelewu: Dzieci - Dzieciom

 

 
Dzieci - Dzieciom

#wspieram #online

Posted by SP2 Kartuzy on Monday, December 7, 2020