4 grudnia klasy I - III wzięły udział w mikołajkowej lekcji na żywo z Panią Sabiną Piłat. Pani Sabina to nauczycielka z pasją do podróżowania. Właśnie ta pasja, pewnego lipcowego dnia, zaprowadziła podróżniczkę do wioski Świętego Mikołaja w Rovaniemi, a to skłoniło ją do przeprowadzenia lekcji na żywo pt.: "Jak spotkałam prawdziwego Świętego Mikołaja?".

Podczas cudownej lekcji wysłuchaliśmy historii o Świętym Mikołaju, jego pomocnikach oraz reniferach. Poznaliśmy florę i faunę Finlandii. Dowiedzieliśmy się jak teraz żyje Mikołaj, że jego ulubionym posiłkiem nie są pierniczki i ciepłe mleko tylko łosoś z ziemniaczkami i pomidorami. Stworzyliśmy swoje własne notatki wizualne, dzięki którym na pewno nie zapomnimy, że brodaty staruszek mieszka w Finlandii, na deser zajada się lodami waniliowymi, a żeby otrzymać od niego prezent należy przestrzegać trzech zasad: słuchać rodziców, dobrze jeść i dobrze spać.

To była cudowna lekcja, a fakt, że w jednym czasie chętne dzieci z całej Polski mogły być obecne na tym spotkaniu sprawił, że uczniowie jeszcze bardziej czuli magię i niezwykłość tych zajęć. Uczniowie zainspirowani wirtualną wizytą w Rovaniemi wykonali prace plastyczne przedstawiające wizerunek Mikołaja oraz napisali do niego listy.