Dnia 10 grudnia 2020 r. zostały ogłoszone wyniki XI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. W tym roku konkurs przebiegał w nieco innej formie. Odbył się wirtualnie. Uczestnicy konkursu musieli nagrać swoje występy, czyli dwa utwory w języku kaszubskim, i wysłać do Małej Szkoły w Szopie. W taki sposób udział w konkursie wzięły 144 osoby w ośmiu kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, gdyż trudno jest oceniać recytacje bez rzeczywistego kontaktu. Mimo wielkiej konkurencji udało się naszym uczniom zdobyć wysokie lokaty:

  • I miejsce Lena Ciechanowska z Vb
  • II miejsce Łucja Tutkowska z Ib
  • III miejsce Marcel Ciechanowski z oddziału przedszkolnego
  • III miejsce Aleksandra Gronda z IIIb

Ponadto udział w konkursie wzięli: Laura Wilczewska z IIc i Nikodem Miloch również z IIc.

Zdobycie tak wysokich miejsc w konkursie wojewódzkim jest wielkim sukcesem. Gratulujemy uczestnikom!