Czas ferii upłynął dzieciom z oddziałów przedszkolnych bardzo twórczo, energicznie i wesoło. Obfitował w liczne prace plastyczno - techniczne, takie jak np. pingwin wykonany z papierowego talerzyka. Przed wykonaniem tej pracy, dzieci zatańczyły taniec pingwinka, naśladując jego sposób poruszania się. Inną pracą plastyczną, wykonywaną w czasie ferii, było zimowe drzewko. Dzieci zainspirowane zimowym pejzażem, stworzyły własne drzewka. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną, zabawach plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, zabawach i grach ruchowych oraz słuchały czytanych bajek, które rozwijały ich wyobraźnię. Nie zabrakło atrakcyjnych zabaw ćwiczących motorykę małą, takich jak układanie pomponików oraz innych materiałów na planszach ze szlaczkami. Zabawy ruchowe, a zwłaszcza te na świeżym powietrzu, przypadły dzieciom do gustu, a także wyjścia na krótkie zimowe spacery. Dzieci bawiły się świetnie i nabrały pozytywnej energii, do dalszej pracy.