W poniedziałek 25 stycznia, uczniowie z klas I - III oraz 3 latki z oddziałów przedszkolnych zatroszczyły się o brzuszki skrzydlatych przyjaciół. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Szymbarku miały możliwość ulepienie ze smalcu oraz mieszanki nasion kul, które zabrały do domów i umieściły w karmnikach bądź zawiesiły na pobliskich drzewach. Dzieci zapoznały się z zasadami dokarmiania ptaków zimą oraz poznały ich przysmaki. Dodatkowo klasy II dzięki aplikacji MS Teams połączyły się z Panem Adamem Michalakiem, który jest ornitologiem. Pan Adam podzielił się z nami wiedzą na temat ptaków oraz opowiedział o tym jak funkcjonują w zimowych warunkach.

Pamiętajmy o tym, że dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody, którą warto praktykować.