Krótka historia LEGO.

Firma produkująca zabawki została założona 12 października 1932 roku w Danii, a swoje początki zawdzięcza małemu rodzinnemu zakładowi stolarskiemu, działającemu wówczas w Billund. Jej pomysłodawcą był duński cieśla Ole Kirik Christiansen. Swoją przygodę z zabawkami zaczynał od figurek z drewna. Nazwa LEGO pojawiła się dopiero dwa lata po założeniu firmy i swoją genezę zawdzięcza duńskiemu wyrażeniu leg godt, czyli po prostu: baw się dobrze.

Firma LEGO® zaprezentowała 13 listopada 2020 swoje najnowsze dzieło. Jest to obecnie największy zestaw klocków do składania pod względem liczby elementów. Replika Koloseum z plastikowych klocków liczy sobie 9036 elementów i "pokonała" pod tym względem dotychczas największy zestaw – statek Sokół Millenium z serii Gwiezdnych Wojen, który miał "zaledwie" 7541 kawałków. Musicie jednak wiedzieć, że sposób łączenia klocków, który znany jest po dziś dzień został opatentowany nieco później, bo w 1958 roku. Początkowo klocki nosiły nazwę Automatic Binding Bricks. Później zmieniono ją na LEGO Mustren co oznacza nic innego jak Klocki Lego. Ukazały się one wówczas w pięciu podstawowych kolorach. W 1978 roku powstały natomiast pierwsze wersje żółtych ludzików, czyli minifigurki LEGO, które znamy do dziś. LEGO wypuściło około 53 oficjalnych serii tematycznych dostępnych na różnych rynkach, na które składają się zestawy klocków i minifigurek. Tematyka zabawek jest niezwykle szeroka i inspirowana zarówno filmami, np. Star Wars, postaciami fikcyjnymi, np. Spider-Manem, jak i codziennym życiem, np. LEGO City.

Przypominamy o naszej zabawie pt. "Literackie wyzwania LEGO", wyzwanie na styczeń – ZIMOWA KRAINA. Oto pierwsza praca przygotowana przez naszego ucznia Maksymiliana Trepczyka. Zainspirował go utwór Marii Konopnickiej pt. "Zła zima". Pokazał jak wygląda zamieć na biegunie i praca członków stacji badawczej. Czekamy na zdjęcia kolejnych prac!