Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające na 14 lutego. Wszystkie kochające serduszka mogą w ten dzień obdarować kochane osoby walentynkowymi prezentami. Według tradycji chrześcijańskiej, św. Walenty był biskupem, który przeprowadzał tajne ceremonie małżeńskie żołnierzy, sprzeciwiając się decyzji cesarza Klaudiusza II, który zakazał im zawierania małżeństw, aby ci całkowicie skupili się na walce. Biskup Walenty widział, że młodzi zakochani są zrozpaczeni z tego powodu, dlatego postanowił w tajemnicy udzielać im ślubów. Niestety, nie mogło to pozostać w ukryciu zbyt długo. Cesarz Klaudiusz dowiedział się o tym i kazał stracić Walentego 14 lutego 270 r. W taki sposób 14 luty stał się Dniem Zakochanych, a święty Walenty stał się jego patronem. Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji na tegoroczne Święto Zakochanych, uczniowie mogli zaskoczyć ukochaną osobę kartką walentynkową, asamblażowym serduszkiem, pracą plastyczną, zdjęciem z życzeniami, wystrojem pokoju czy walentynkową potrawą. Była to dobra okazja, aby uczyć się wartości takich jak miłość, przyjaźń, szczęście i radość z przebywania ze sobą.

Walentynki obchodziły także dzieci z oddziałów przedszkolnych. W tym dniu dzieci poznały genezę tego święta oraz postać św. Walentego - patrona zakochanych. Walentynkowym zwyczajem jest wysyłanie kartek miłosnych. Nasze dzieci przygotowały własne kartki walentynkowe dla swoich rodziców, aby w tym dniu okazać im swoją miłość. Nie zabrakło również gier i zabaw tematycznych, które znacznie umiliły nam świętowanie.