17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Święto to ustanowiono w Polsce w 2006 roku i co ciekawe oprócz nas celebrują je jeszcze tylko Włosi. Ustanowione zostało po to, żeby podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, zachęcić do niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwić ludzi na często trudny koci los.

Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią koty. Często wypożyczają poradniki o tym jak zajmować się swoimi czworonożnymi pupilami, a także książki, których bohaterami są "mruczki". Rekordy popularności bije seria "Zaopiekuj się mną". W Dniu Kota każdy czytelnik, który wypożyczył z biblioteki książkę z kotem w roli głównej otrzymał zakładkę z wizerunkiem tego zwierzątka i hasłem promującym czytanie książek "Książka Odgania Troski". Nie wszyscy nasi uczniowie mają w domu czworonożnego mruczącego pupila, ale na pewno mają kota na punkcie książek, szczególnie tych o kotach ;-).