Dzieci z oddziałów przedszkolnych zrealizowały kolejny temat w ramach programu "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu". Tym razem tematem zajęć było "Śniadanie na szóstkę". Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania przez nauczyciela i omówienia krótkiego opowiadania. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat tego, co powinno się znaleźć rano na talerzu. Następnie 5 - latki obejrzały film edukacyjny pod tytułem "Śniadanie na szóstkę" oraz wysłuchały "Marchwianowe ciekawostki". Na koniec dzieci wykonały zadanie polegające na podzieleniu ilustracji przedstawiających produkty spożywcze na "zdrowe" i "niezdrowe". Podczas zajęć przedszkolaki utrwaliły prawidłowe nawyki żywieniowe oraz rozwijały świadomość codziennej potrzeby spożywania śniadania.