Dzieci z oddziału przedszkolnego stoją na huście animacyjnej.

Przekonały się o tym maluchy z oddziału przedszkolnego. Dzieci podczas zajęć ćwiczyły percepcję wzrokową, słuchową oraz ruchową. Miały okazję przyklejać kartonowe figury geometryczne do taśmy przymocowanej do krzesełek, tworząc w ten sposób kolorowe szeregi. Dzieci segregowały figury geometryczne przydzielając je do odpowiednich zbiorów. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu, w które została wkomponowana zabawa, gdzie dzieci na sygnał nauczyciela miały za zadanie odnaleźć odpowiedni kolor figury. Zabawa polegająca na układaniu z kartonowych figur przeróżnych przedmiotów, postaci, pojazdów oraz innych wytworów wyobraźni dziecięcej, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci ćwiczyły również rozróżnianie kolorów. Podsumowaniem zajęć była zabawa z chustą animacyjną, która również posłużyła jako "narzędzie" do nauki rozróżniania kolorów. Jak widać, nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty, a dzieciom sprawia mnóstwo radości.