Dyrektor szkoły pasuje ołówkiem uczniów klasy pierwszej.

„Rejs odważnie zaczynamy,
morze wiedzy przemierzamy.
Niech nam sprzyja dobry wiatr,
ten od morza, ten od Tatr”

Takimi słowami w piątek 12 marca 2021 r. w naszej szkole rozpoczęła się niezwykle ważna uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia. W tym roku szkolnym z uwagi na sytuację epidemiczną uroczystość odbyła się bez udziału rodziców. Pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali program artystyczny o tematyce marynistycznej. Śpiewająco odpowiedzieli również na pytania dotyczące zachowania w szkole i wiedzy o ojczyźnie. Tym samym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów na sztandar szkoły oraz uroczyste dokonanie aktu pasowania przez Pana Dyrektora Piotra Kloczkowskiego. Każdy uczeń otrzymał ołówek, jako symbol pasowania, pamiątkowy dyplom oraz upominek - kuferek. Nie zabrakło również słodkości w rożkach obfitości. Na koniec starsi koledzy z klas drugich wsparli pierwszoklasistów dobrym słowem oraz wręczyli im upominki.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Wierzymy, że "rejs po oceanie wiedzy" będzie pełen ciekawych przygód. Życzymy sukcesów w nauce i pomyślnych wiatrów. Powodzenia!