Uczeń siedzi przy biurku, gra zdalnie w szachy przez internet.

W minioną sobotę, tj. 13 marca 2021 r. „Dwójka” oraz Stowarzyszenie „Copernicus” po raz kolejny były gospodarzem turnieju szachowego organizowanego na cześć urodzin Mikołaja Kopernika – patrona Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. Był to już 23 turniej szachowy z tego cyklu. Z uwagi na panującą sytuację oraz obostrzenia, musiał być on już po raz drugi przeprowadzony w formie zdalnej. Nie przeszkodziło to jednak szachistom. W turnieju wzięło udział 71 uczestników, którzy rozegrali turniej na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika, z podziałem na kategorię dziewcząt i chłopców. Gra na wirtualnych planszach była zacięta do ostatniej rundy, a wszyscy uczestnicy grali fair-play. Poniżej przedstawiono wyniki klasyfikacji końcowej. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy dyplom w wersji elektronicznej, a najlepsi szachiści pamiątkowe medale.

Gratulujemy wygranych, a wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za wspaniałą atmosferę oraz zaangażowanie w grę.

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:

  1. miejsce Monika Tusk 5.5 pkt
  2. miejsce Julia Antonienko 5.0 pkt
  3. miejsce Adriana Zielińska 5.0 pkt
  4. miejsce Patrycja Grobelniak 5.0 pkt
  5. miejsce Kalina Szostek 4.0 pkt

Klasyfikacja końcowa – chłopcy:

  1. miejsce Jakub Sieniek 7.0 pkt
  2. miejsce Krystian Wons 6.0 pkt
  3. miejsce Krzysztof Drewing 6.0 pkt
  4. miejsce Aleksander Jary 5.5 pkt
  5. miejsce Stanisław Sieradzan 5.0 pkt