Czworo uczniów z zerówki 01 pracuje przy stoliku.

Dzieci z "zerówki 01" w ramach programu "Dobrze jemy" poznały podstawowe informacje na temat roślin i ich budowy poprzez prezentację karty pracy budowy roślin pt. "Krzew pomidora". Utrwaliły wiadomości na temat pochodzenia produktów spożywczych oraz zasad, jakimi należy się kierować, kupując je w sklepie. Poznały zasady prawidłowego zachowania się przy stole i zasady obowiązujące w restauracji. Dodatkowo wysłuchały opowiadania i obejrzały film edukacyjny z Marchewianem pt. "Skąd się bierze jedzenie?". Wykonały pracę plastyczną pt. "Danie Szefa Kuchni". Każde dziecko narysowało zdrowy obiad. Na koniec zajęć dzieci przy pomocy nauczyciela zasiały rzeżuchę, którą będziemy codziennie obserwować i opisywać etapy rozwoju rośliny.