Widok programu MS Teams za pomocą którego zrealizowano konkurs Copernicus.

Dnia 31 marca w naszej szkole odbyła się IX edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego "Copernicus 2021" pod honorowym patronatem Burmistrza Kartuz. Ze względu na panującą pandemię konkurs odbył się w formie zdalnej na platformie Microsoft Teams.

Konkurs był skierowany do uczniów klas VII i VIII ze szkół Gminy Kartuzy. Organizacją konkursu zajęły się polonistki p. H. Grzenkowska i p. D. Milewczyk. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z 6 szkół: Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kartuzach, Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kartuzach, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz przedstawiciele gospodarzy.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch etapach. W pierwszym etapie rozwiązywali test tematycznie związany z postacią Mikołaja Kopernika wymagający umiejętności czytania ze zrozumieniem, analitycznego myślenia, natomiast w drugim etapie odpowiadali na wylosowane pytania za 1 lub 3 punkty z zakresu języka polskiego, nauk matematyczno – przyrodniczych i historii.

Po zaciętej rywalizacji:

 • Tytuł COPERNICUSA 2021 zdobył Bartłomiej Regliński (ZKiW w Dzierżążnie)
 • Tytuł I Wicemistrza zdobył Ignacy Skrok (SP Nr 1 w Kartuzach)
 • Tytuł II Wicemistrza zdobył Paweł Wroński (ZKiW w Dzierżążnie)
 • IV m - Jagoda Pakur (ZS w Kiełpinie)
 • V m - Jakub Wesołowski (SP Nr 1 Kartuzy)
 • VI m - Monika Tusk (SP Nr 2 Kartuzy)
 • VII m - Weronika Mielewczyk (SP Nr 5 Kartuzy)
 • VIII m - Helena Bronk (ZS Kiełpino)
 • IX m - Mikołaj Mejer (SP Nr 2 Kartuzy)
 • X m - Kinga Rotha (ZKiW w Brodnicy Górnej)
 • XI m - Zofia Kempa (ZKiW w Brodnicy Górnej)
 • XII m - Małgorzata Mroczek (SP Nr 5 Kartuzy)

Laureaci konkursu otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy uznania, a pozostali uczestnicy drobne upominki i dyplomy. Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział, sportową rywalizację i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu "COPERNICUS 2022'!