Słoń Trąbalski zbudowany z klocków LEGO - praca ucznia.

Prezentujemy zdjęcia i opisy kolejnych prac, które zostały umieszczone na grupie "Literackie Wyzwania Lego". Zofia Klasa z klasy 1c zaprezentowała Pana Maluśkiewicza na wielorybiej wyspie. Zainspirował ją Julian Tuwim utworem "Pan Maluśkiewicz i wieloryb". Zosia Lejk na podstawie "Harrego Pottera i Zakonu Feniksa" zbudowała "Harrego i Olbrzyma". Agata Wiśniewska z klasy 4a stworzyła Słonia Trąbalskiego, o którym przeczytała w "Wierszach dla dzieci" Juliana Tuwima. Franciszek Byczkowski oraz bracia Konrad i Aleksander Reszka zainspirowani baśnią pt. "Calineczka" przygotowali prace o tej "mikroskopijnej bohaterce".

Przed nami kolejne Literackie Wyzwania Lego. Tym razem zachęceni wiosennymi promykami słońca wybieramy się na iście kosmiczną wyprawę. Z książką pod pachą i towarzyszem przygód Astrokotem lub psem Łajką żadna przygoda nam niestraszna. Zachęcamy do poznania przygód "Kosmicznych dziewczyn. 50 historii niezwykłych kobiet, które przyczyniły się do podboju kosmosu". Ciekawskich zapraszamy do poznania historii Apollo 11, którą znajdziecie w książce pt. "Ziemia do księżyca" lub "Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc" Ewy Nowak. Nie możemy się doczekać Waszych kosmicznych budowli z LEGO. Na zdjęcia czekamy do 30 kwietnia.

Zdjęcia z #4 wyzwania prześlij do p. Moniki Młyńskiej z następującymi informacjami: tytuł swojej pracy; swoje imię, wiek i miejscowość, co zbudowałeś / -aś oraz wskaż jaka literacka historia Cię zainspirowała (podaj autora i tytuł książki, wiersza).