Dnia 15 kwietnia uczniowie klasy 4a w ramach zajęć z wychowawcą gościli niezwykłą osobę: dziennikarza i fotoreportera p. Marcina Jaworskiego. Pan Marcin pochodzi z Lipna (woj. kujawsko - pomorskie) i posiada ogromne doświadczenie zawodowe. Pracował jako redaktor w wielu gazetach m.in. Gazecie Pomorskiej, czy Tygodniku Lipnowskim, a od października 2017 roku prowadzi programy "InfoLipno" oraz "Rozmowa z..." na antenie lokalnej telewizji. Obecnie jest także wydawcą i redaktorem naczelny w serwisie internetowym "Teraz Lipno". Nasz gość opowiadał dzieciom na czym polega zawód dziennikarza, reportera oraz przybliżył kulisy swojej pracy. Wspominał również o swojej wizycie w Czarnobylu, z której to powstał niezwykły album fotograficzny pt. "Oko w oko z Czarnobylem" ze zdjęciami autorstwa Pana Marcina. Dzieci zadawały dziennikarzowi mnóstwo pytań, żywo interesowały się jego pracą jak i wyprawą do "opuszczonego miasta". Pan Marcin chętnie odpowiadał na pytania i był zdumiony wiedzą naszych uczniów. Wyraził również chęć przyjazdu do naszej szkoły na prelekcję, gdy wrócimy do nauczania stacjonarnego. Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za to, że poświęcił nam swój czas i przybliżył kulisy swojej pracy. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie.