W kwietniu uczniowie uczący sie języka kaszubskiego uczestniczyli w X Powiatowym Konkursie "Historia Żukowa". Celem konkursu było poznanie historii Kaszub. Tematem przewodnim było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej wybranego zabytku  w gminie Żukowa. Uczniowie najpierw musieli zgłębić wiedzę na ten temat, a następnie przedstawić ją w formie plastycznej. Za pomocą różnych technik malarskich, rysunkowych i graficznych, pod opieką p. Danuty Milewczyk i p. Gabrieli Jankowskiej, przedstawili to, co najcenniejsze w żukowskiej gminie. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłym talentem artystycznym. Komisja oceniająca nadesłane prace nagrodziła ich następującymi miejscami:

  • II miejsce - Aniela Grzenkowicz - kategoria klasy III - IV
  • III miejsce - Kornelia Kulaszewicz - kategoria klasy I - II
  • III miejsce - Lena Kurkowska - kategoria klasy III - IV
  • III miejsce - Zuzanna Sawicka - kategoria klasy III - IV
  • III miejsce - Wiktoria Lekner - kategoria klasy VI - VIII

Gratulujemy!