Światowy Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. To największe ekologiczne święto obchodzone jest w 192 krajach. Dzień Ziemi corocznie odbywa się pod innym hasłem przewodnim - tegoroczne brzmi "Przywróć naszą Ziemię". To hasło ma nam przypomnieć, że każdy z nas może dbać o środowisko. Nasze codzienne przyzwyczajenia również mają wpływ na zmiany klimatyczne. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował plakaty promujące ten szczególny dzień.

Dzieci z klas drugich również przyłączyły się do świętowania. Przygotowały z tej okazji piękne prace plastyczne szczęśliwej Ziemi gdy o nią dbamy oraz smutnej, gdy jest zaśmiecona. Zaprezentowały piękne wiersze, w których uwzględniają zasady jakich powinniśmy przestrzegać by dbać o dobro Ziemi.

"Ziemia moja planeta" – powtarzajcie to jak często się da, bo Dzień Ziemi jest każdego dnia!